Melih Gökçek’ten14 Ağustos İddiası

13 Ağustos 2016

Daha önce FETÖ’nün 14 Ağustos planınına ilişkin aldıkları istihbaratı açıklayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, FETÖ’cülerin 14 Ağustos’ta Amerikalılar vasıtasıyla suni bir deprem yapabileceklerini açıkladı. Gökçek, ‘Gölcük’te deprem olursa, Fethullah Gülen beddua etmişti bak oldu diyecekler.’ dedi.

Beyaz Tv’de Latif Şimşek’in sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek FETÖ’cülerin bir başka hain planı daha olduğunu belirtti.

Başkan Gökçek, 1999 yılında gerçekleşen Gölcük Depremi’nin TESLA deprem makinesiyle  ABD ve İsrail tarafından yapıldığı iddialarının ortada dolaştığını, buna dair somut belgelerin ve görüntülerin olduğunu söyledi.

Fransız Le Figaro gazetesinin Marmara Denizi’nde deprem olacağı iddialarının yer aldığını ve bu iddianın halkı endişeye sevk ettiğini kaydetti.

KİMSE KOMPLO TEORİSİ DEMESİN

Gökçek ‘ Vatandaşlarımız Melih Gökçek komplo teorisi kuruyor demesin. Benim böyle bir şey yapılacağına dair bir iddiam kesinlikle yok. Ama FETÖ’cüler iddiası bu. Diyorlar ki ‘Amerikanlılar bize söz verdi. Biz Ak Parti’nin kuruluş yıldönümünü olan 14 Ağustos’ta öyle bir deprem yaptıracağız ki; İstanbul’un büyük bir bölümü çökecek.’ dedi.

FETÖ’CÜLER PROPAGANDA YAPIYOR

FETÖ’cülerin bunun üzerinden propaganda yaptıklarını ifade eden Gökçek ‘Bu korkuyu vermeye çalışıyorlar. Böyle bir şey olursa diyecekler ki ‘Hoca ne kadar büyük bir adam. Söylemişti 14 Ağustos’ta bir şeyler olacaktı. Beddua etti oldu’ diye.’ şeklinde konuştu.

NELER OLMUŞTU?

Fuat Avni hesabı ile ilgili olarak Başbakanlık’ta çalışan Mustafa Koçyiğit’in gözaltına alınmasının ardından, onun ismiyle abisine ait olduğu iddia edilen bir hesap açıldı ve ‘14.08.2016’da tekrar görüşmek dileğiyle, hoşçakalın.’ Şeklinde bir tweet atıldı.

Ayrıca, 3 Ağustos’ta kapatılan Mevlana Üniversitesi’nin twitter hesabından; ’14Ağustos’ta görüşmek üzere..” diye atılan tehdit tweeti, tedirginliği artıran başka bir unsur oldu.

14 Ağustos’un neden tercih edilmiş olabileceği sorusunun en net cevabı, Ak Parti’nin kuruluş yıldönümüne denk geliyor olması.

GÜLEN DE 20 GÜN TEHDİDİN DE BULUNMUŞTU

FETÖ lideri Fetullah Gülen de üstü kapalı bir tehdit barındıran ‘kuluçka’ örneğinde; ‘Ne kadar ağır gelirse gelsin dişini sık ve sabret. Beklentilerin karşısında kuluçkada yumurtaların 20 gün çevrildiği gibi sabret’ diyordu.

KAYNAK:HABER10

Anahtar Kelimeler:
, , , , ,