Özgecan’ın Katiliyle İlgili Yeni Gelişme

23 Nisan 2016

Özgecan'ın Katiliyle İlgili Yeni Gelişme

Yargılandıkları davada ‘ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası’ alan ve Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde babası Necmettin Altındöken ile aynı koğuşta kalan Suphi Altındöken, cezaevinde silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan oğul Altındöken, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, baba Altındöken de kasık bölgesinden yaralandı. Necmettin Altındöken’in tedavisi hastanede sürerken, oğlunun cenazesi ise adeta ortada kaldı.

Belediye izin vermeyince Adana ve Mersin arasında gidip gelen cenazenin defnedilmesi için tam 5 gün sonra onay çıktı. Suphi Altındöken’in annesi Naciye Tan’ın avukatının, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne yaptığı başvuruya olumlu yanıt çıktı. Cenazenin toprağa verilmesi için belediye aileye yer gösterdi, Mersin sınırları içerisinde bulunan mezarlığın nerede yer aldığı ise, güvenlik gerekçesiyle gizli tutuldu.

 Gerekli onayların çıkmasının ardından Tan’ın avukatı İbrahim Kaplan, daha önce almış olduğu vekaletle birlikte cenazeyi teslim almak üzere Altındöken’in yakınlarıyla birlikte Mersin Devlet Hastanesi’ne geldi. Altındöken’in cenazesi, üstü açık bir pikabın kasasına konulurken, tabutunun üzerine de annesine ait olduğu belirtilen bir tülbent konulması da dikkat çekti.

 Cenazenin teslim alınması esnasında gazetecilerin görüntü alması Altındöken yakınları tedirgin oldu ve basın mensuplarının görüntü almasını istemedi. Morgda görevli bir personelin de yardımıyla pikabın üstü açık kasasına yerleştirilen tabut, daha sonra Mersin’e doğru yola çıktı. Suphi Altındöken’in cenazesinin Mersin’de hangi mezarlıkta toprağa verileceği ise sır gibi saklandı.

Anahtar Kelimeler:
, , , , , ,