PKK 2052 Çocuğu Kandırıp Dağa Kaçırdı

10 Ekim 2015

PKK 2052 Çocuğu Kandırıp Dağa Kaçırdı

Şehirlerde gerçekleştirdiği eylemlere katılması için çocuklara para verdiği emniyet tarafından tespit edilen terör örgütü PKK, son iki yılda 18 yaşından küçük 2 bin 52 çocuğu kandırarak dağa kaçırdı. Terör örgütü PKK, ulusal ve uluslararası kamuoyunu yanıltmak, güvenlik güçlerinin sivilleri ve çocukları hedef aldığı algısını oluşturmak amacıyla şehir eylemlerinde 18 yaş altı çocuk ve gençleri ön saflarda kullanmaya devam ediyor.

100 lira karşılığında eyleme katılma çağrısı

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu kentlerinde son dönemde PKK tarafından tertiplenen eylemlerde ve güvenlik güçlerine yönelik saldırılarda en önde bulunan çocukların kimliklerini belirleyen emniyet istihbarat birimleri, söz konusu çocuklar ve aileleri ile görüştü.
Çocukların ifadelerine göre, daha önce hiç tanımadıkları “abi ve ablalar” eylemlerden birkaç gün önce ortaya çıkarak çocuklarla yakınlık kuruyor. Ortalama 100 lira verdikleri çocuklardan eylemlere katılmasını isteyen teröristler, aralarında yaşları daha büyük olanlara ise silah veriyor. Silah verilen çocuklar daha sonra örgüt tarafından kandırılarak dağa kaçırılıyor.

Söz konusu PKK mensubu “abi ve ablalar”ın kimliklerinin güvenlik güçleri tarafından tespit edildiği ve yakalanmasına çalışıldığı öğrenildi

Sabah

Anahtar Kelimeler:
, , , , ,