PKK’nın Tezgahını İstanbul Polisi Bozdu

18 Ağustos 2015

PKK’nın Tezgahını İstanbul Polisi Bozdu

İstanbul’da görev yapan üst düzey kamu görevlileri ile IŞİD yanlısı radikal kişilere yönelik suikast hazırlığı yapan PKK’lılar, kıskıvrak yakalandı.

Bölücülerin barındığı hücreevlerde eylem planları da ele geçti. Terör örgütlerine yönelik kapsamlı teknik ve fiziki takip yürüten TEM ile İstihbarat Şube Müdürlüğü dedektifleri, bölücü terör örgütü PKK’nın, bir dizi suikast hazırlığı yaptığını belirledi.

TALİMATLAR KANDİL’DEN

Kuryeler aracılığıyla Kandil’den İstanbula gönderilen talimatlar doğrultusunda harekete geçen PKK’lıların, suikastlere yönelik, “keşif-istihbarat”, “eylemcilerin oluşturulması” ve “silah temini” başlığı altında çalışma yaptıklarını belirleyen TEM Şube yetkilileri, operasyon kararı aldı. Önceden belirlenen adreslere “eş zamanlı” baskınlar düzenleyen TEM Özel TİM, 10 PKK’lıyı kıskıvrak yakaladı.

İKİNCİ DARBE IŞİD’E

Adreslerde arama yapan dedektifler, IŞİD (DEAŞ) yanlıları ile üst düzey kamu görevlilerine yönelik suikast planları ele geçirdi. Sorguya alınan militanların, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) üyelerine yönelik karanlık saldırılarla kaosu hedefledikleri öğrenildi. Öte yandan IŞİD’e yönelik bir başka operasyon düzenleyen İstanbul TEM, 8 şüphliyei gözaltına aldı. Şüphelilerden 2′si sınırdışı edildi.

Sabah

Anahtar Kelimeler:
, , , , ,