Putin’in Sözcüsünün Kızı İsyan Etti: Türkiye’ye Karşı İki Yüzlüsünüz

17 Nisan 2016

Putin'in Sözcüsünün Kızı İsyan Etti: Türkiye'ye Karşı İki Yüzlüsünüz

Türkiye sınırını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesinden sonra başlayan Türkiye- Rusya gerginliğini gevşetecek hareket sürpriz bir isimden geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sağ kolu olarak bilinen sözcüsü Dmitriy Peskov’un kızı Lisa Peskova, dünyanın Ankara’daki saldırılara karşı duyarsız kalmasını eleştirdi.

ANKARA DOĞUMLU

Lisa Peskov, “Ben Ankara’da doğdum, hayatımın ilk yıllarını orada geçirdim. Moskova Devlet Üniversitesi’nde Türkçe öğreniyorum. Böyle biri olarak dargınım ve çevremizde olanların iki yüzlü olduğunu ve çifte standart uyguladığını hissediyorum. Neden internet Türk bayrakları ile dolu değil? Ankara’daki insanların ölümü, Paris’teki insanların ölümünden daha mı önemsiz? Yani terör saldırıları, daha önemli ve az önemli diye ikiye mi ayrılıyor? Türkiye, sizinle beraberim” ifadelerini kullandı. Bu sözler Putin’in yüreğine indi. Peskov’un sosyal medya hesapları ise Türk akınına uğradı. Instagram, Twitter ve Facebook üzerinden Peskov’a ulaşmaya çalışan binlerce Türk takipçi, genç kıza evlenme bile teklif etti. İşte o yorumları sizin için derledik.

Keşke herkes senin gibi olsa Turkey love you Lisa.
Sana aşık oldum Lisa. Lisa benimle evlenir misin!
Baban Putin’in yerine geçsin. Putin’in kalbine inmesin..
Teşekürler Lisa. Seninleyiz İçimize huzur doldurdun Liza..
İşte Türk-Rus ilişkisi bu…
Seni Ankara’ya gelin yapalım Lisa. Dürüst Lisa. Kardeşimizsin.
Eyvallah güzel kız.
I love you Lisa.    
                                                                                                                                                      

SOĞUK TUŞ

Piyanonun Kralı olarak tanımlanan Türk dostu dünyaca ünlü piyanist ve “Osmanlı-Türk Rapsodiler” adlı eserin bestecisi Stephane Blet, hayatına, “Harika bir şehir” diye tanımladığı İstanbul’da devam etmek istediğini söyledi. Blet, eserlerinin Türkiye’de yeterince bilinmemesine üzüldüğünü ifade etti ve şunları söyledi: “Türk müzik dünyasında mafyavari hareket eden bir çete var ve maalesef sanat dünyası bunların tekelinde. Türkiye’yi, mevcut hükümeti eleştirmiyorsanız ve Türk halkını küçük düşürmüyorsanız, bu mafya size engel oluyor. Türk Rapsodisi isimli bestem dünya konservatuarlarında zorunlu ders olarak okutuluyor. Ama Türkiye’de bana konser bile verdirmiyorlar. Bu sözde sanatçılar tüm dünyada, Türkiye’de zulüm ve baskı gördüklerini söyleyerek ünleniyor. Bundan besleniyor ve ödül alıyorlar. Türkiye’ye olan sevgim şaşırtıcı bir şekilde dünyada değil ama Türkiye’de engel unsuru oldu. Türkiye’yi sevdiğim için cezalandırılıyorum.”