Reza Zarrab’ı Amerikan Konsolos Çalışanı mı Yaktı

13 Nisan 2016

Reza Zarrab'ı Amerikan Konsolos Çalışanı mı Yaktı

Reza Zarrab Miami’de çocuğu ve eşi Ebru Gündeş’in yanında tutuklandı. Zarrab’ın tutuklanmasıyla ilgili her geçen gün bir iddia ortaya atılıyor. Bugünkü bomba iddia ise Cengiz Semercioğlu’ndan.

REZA 1 MİLYON DOLARLA MI KANDIRILDI

Hürriyet yazarı, Reza Zarrab’ın Amerikan konsolosluğundan bir kişiyle arkadaşlık kurduğu, bu kişiye 1 milyon dolar rüşvet vererek Amerika’ya giriş çıkışlarda sorun yaşamayacağına dair ‘temiz kağıdı’ aldığı, ancak bu konsolosluk çalışanının CIA ajanı olup, Reza’yı 1 milyan dolarla tuzağa düşürdüğünü yazdı.

ABD KONSOLOSLUĞUNDAKİ ADAMLA ARKADAŞ OLDU

İşte Semercioğlu’nun yazısındaki o bölümler:

Reza, bir süre önce İstanbul’daki Amerikan konsolosluğunda çalışan biriyle ahbap oluyor. Yemeklere gidiyor, arkadaşlıkları ilerliyor. Bir süre sonra Reza “Ya galiba benim Amerika’ya girişimde sorun varmış, bir sordurdan, bilgisayardan kontrol etsen” diyor.

1 MİLYON DOLAR RÜŞVET VERDİ

Bir hafta sonra konsolos çalışanı “Evet, bir pürüz gözüküyor, girişte prolbem yaşayabilirsin” diyor. Reza “Peki halletmem için ne yapmam gerekiyor” diye soruyor. Konsolosluktaki adam 1 milyon dolara bu pürüzü halledebileceğini söylüyor.

ADAM CIA AJANI ÇIKTI

Hallediyor da, temiz kağıdının çıkışını Reza’ya veriyor. işte Reza bu gönül rahatlılığıyla Amerika’ya gidiyor. Ancak Miami’ye indiğinde görevlilerin yanı sıra ilginç biri de onu karşılıyor: Konsoloslusta çalışan adam. “Reza Bey hoş geldiniz” diyor, sonra da ekliyor: “Sizin bana verdiğiniz para şu an sizin hesabınızda”.

Hatta Reza’yla arkadaşlık kuran bu adamın CIA ajanı olduğu bile söyleniyor.

Anahtar Kelimeler:
, , , , , , , ,