Rize Belediyesi’nden İftiralara Tokat Gibi Yanıt

10 Ekim 2015

Rize Belediyesi'nden İftiralara Tokat Gibi Yanıt

Kasap, yazılı açıklamasında, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk heykelinin belediye tarafından yıkılacağı şeklinde basında yer alan haberleri eleştirdi.

Geçen yılki mahalli seçimlerin ardından halkın beklediği önemli projelerden biri olan Cumhuriyet Meydanı’nın yenilenmesi projesinin çalışmalarının 1,5 yıldan beri devam ettiğini bildiren Kasap, proje kapsamında meydanda bulunan Atatürk heykelinin, Türkiye’nin çoğu ilinde olduğu gibi Rize Valiliği tören alanına taşınmasının öngörüldüğünü kaydetti. Bu bağlamda çalışmaların sürdürüldüğüne işaret eden Kasap, şu görüşlere yer verdi:

“Atatürk heykelinin belediye tarafından yıkılacağı şeklinde son bir hafta içinde çirkin, ahlaka ve adaba sığmayan bazı yalan haberler servis edilerek yayınlanmıştır. Bunun üzerine Cumhuriyet Meydanı ve Atatürk heykelinin durumuyla ilgili tarafımdan yapılan açıklama dahi belirli kesimlerce çarpıtılarak amacı dışına çıkartılmıştır. Bu kesimler hadlerini aşarak mesnetsiz olarak Cumhuriyet Meydan Projesi için Atatürk heykeli ile çay bardağı arasında ‘Atatürk mü? Çay bardağı mı?’ şeklinde referanduma gidileceği iftirasını uydurmuşlardır. Bu tarz yaklaşım, belediye başkanlığım, 29 yıllık akademik hayatım ve ortaya koyduğum vizyonumla asla bağdaşmayacak bir hakarettir.”

Vatandaşların bu tür yalan ve asılsız iftiralara inanmamaları, projeler hakkında sağlıklı ve doğru bilgi alabilmek için belediyenin resmi internet sayfası olan “www.rize.bel.tr”ye ulaşmalarını isteyen Kasap, “Bu yalan ve iftira haberlerin sonucu olarak halkımız arasında tartışma ve ayrımcılık duygusunu oluşturarak Atatürk’e, Rize’ye ve Rize Belediyesine, ayrıca da şahsıma yapılmış bir hakaret olarak kabul ediyorum. Bu olay üzerinden rant sağlamaya çalışan ve kamuoyunu rahatsız ederek huzursuzluk oluşturan asılsız iftiralarda bulunan kişi veya kişiler hakkında hukuki süreci başlatıyorum” ifadelerini kullandı.

Star Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
, , , , , , ,