Sahada Kaç PKK’lı Kaldı?

18 Mayıs 2017

 İhlas Haber Ajansı ve TGRT Haber Ankara Temsilcisi Yaşar, Türkiye Gazetesindeki köşesinde, istihbarat raporlarına dayanarak “Sahada kaç PKK’lı kaldı?” sorusuna cevap aradı. 

TERÖRLE MÜCADELE ÇOK İYİYE GİDİYOR
 
Terör örgütüne göz açtırılmadığını ifade eden Yaşar, “Bugün sizlerle çok güzel haberleri, bilgileri ve rakamları paylaşacağız. Güvenlik toplantılarında masaya gelen istihbarat raporları, saha bilgileri terörle mücadelenin çok iyi gittiğini gösteriyor. Güvenilir kaynaklara göre 2017 yazına girerken Türkiye terörle mücadelede son yılların en iyi pozisyonuna gelmiş durumda. Baharla birlikte de PKK’ya büyük darbeler indirilen operasyonlara start verildi. Yaz bitmeden PKK’nın şehir ile kırsal arasındaki bağının kesilmesi hedefleniyor.” dedi.
 
SAHADA KAÇ PKK’LI KALDI?

 
Terörün gündemden düşeceği günlerin çok uzakta olmadığını söyleyen Yaşar, “En önemli bilgiyi en sona sakladık. Örgüt son 9 ayda büyük darbe yedi. Üçte ikisi etkisiz hâle getirildi. Son istihbarat raporlarına göre Türkiye içinde sayıları 1.800-2.200’e kadar geriledi. En güçlü oldukları Şırnak kırsalında bile sayıları 200’ü bile bulmuyor artık. Tüm zamanların en iyi rakamı. Yurt dışı da çok iyi gidiyor. Irak ve Suriye’de 3.000-3.500 civarındalar. Yani toplamda sayıları 5.000’e kadar indi. Suriye’deki PKK’lıların çoğu, yani Kandil kadrosundan ve komutan düzeyinde Diğerleri Suriyeli Kürtlerden devşirme.” dedi.

Star

Anahtar Kelimeler:
, ,