Sahil Güvenlik botu alabora oldu

18 Ağustos 2016

Karadeniz yönüne giden bir yük gemisi saat 08.00 sıralarında Sarayburnu açıklarında seyreden Sahil Güvenlik botu ile çarpıştı.

çarpışmanın etkisi ile içinde görevli askerlerin bulunduğu Sahil Güvenlik botu alabora oldu ve burnuna kadar battı.

Bu arada henüz bayrağı ve ismi belli olmayan yük gemisi yoluna devam etti.

Alabora olan Sahil Güvenlik botuna yardım için ilk önce çevrede bulunan balıkçı tekneleri yanaştı daha sonra Kıyı Emniyeti kurtarma botu tekneyi batmaması için bağladı. İstanbul Valisi Vasip Şahin, 7 mürettebatın olduğunu açıklamıştı.
Alabora olan Sahil Güvenlik botundan kurtarılan 3 kişi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Harem Tahliye Bot İstasyonu’na getirildi.

Buradan da ambulansa alınarak hastaneye götürüldü.

Kurtarılan askerlerden 3’ünün durumu ciddiyetini koruyordu.

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Sarayburnu açıklarında alabora olan bottaki mürettebatın isimleri belli oldu.

7 kişinin isimleri şöyle:

Üsteğmen Rıza Yücel, Astsubay Yavuz Gökhan Şahin, Uzman Çavuşlar Bülent Demirkaya, Enver Çetin; Erler Ayhan Akgönül, Nuri Karaca, Sinan Göktaş

ÜÇÜ HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul’daki Sahil güvenlik botu kazasında üç askerin hayatını kaybettiği açıklandı.

İlk olarak Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırılan ve burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Er Sinan Göktaş’ın şehit olduğu haberi geldi.

Öğleden sonra da Numune Hastanesi’nde ilk müdahalesi yapılan ve ardından ambulansla Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’ne sevk edilen Astsubay Yavuz Gökhan Şahin’in şehit haberi ulaştı.

Kısa süre sonra da bir kötü haber GATA’dan geldi. GATA’da yoğun bakımda tedavi altına alınan Üsteğmen Rıza Yücel de yaşama tutunamadı. Böylelikle kazada şehit olan askerlerin sayısı 3’e yükseldi.

1’İ AĞIR 3 YARALI ASKER HASTANEDE

Uzman Erbaş Bülent Demirkaya yoğun bakımda, erler Ayhan Akgönül, Nuri Karaca ve Uzman Erbaş Enver Çetin’in hastanedeki tedavileri sürüyor. Yoğun bakımda tedavisi süren Uzman Erbaş Bülent Demirkaya’nın da hayati tehlikesi bulunuyor.

Anahtar Kelimeler:
, , , ,