Saldırıya Uğrayan Rus Büyükelçi Karlov Hayatını Kaybetti

20 Aralık 2016

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki resim sergisinin açılışında kürsüye geldiği sırada silahlı saldırıya uğradı.Büyükelçi Karlov’un ağır yaralı olduğu, saldırıda 3 kişinin daha yaralandığı bildirildi. Saldırganın 20-25 yaşlarında olduğu ve Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki sergiye polis kimliği gösterek girdiği iddia edildi.

BÜYÜKELÇİ KARLOV HAYATINI KAYBETTİ

Rus Haber Ajansı’nda gelen bilgilere göre,  Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde silahlı saldırıya uğrayan Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Karlov hayatını kaybetti.

SALDIRGAN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Görgü tanıkları, takım elbise giymiş olan saldırganın, Suriye’ye dair sloganlar atarak ateş ettiğini belirtti. Rehine krizlerini çözmek üzere eğitim almış özel harekat polisleri olay yerine geldi.

Saldırganın vurularak etkisiz hale getirildiği bildirildi. Ayrıca saldırganın Mevlüt Mert Altıntaş adlı bir polis memuru olduğu da iddia ediliyor.

BÜYÜKELÇİ 2013’TEN BERİ TÜRKİYE’DEYDİ

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, 2013 yılının Temmuz ayından bu yana Rusya’nın Ankara Büyükelçisi olarak görevini sürdürüyordu. Korece ve İngilizce bilen Karlov, evli ve bir çocuk babasıydı.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU OLAY YERİNE GELDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan saldırı sonrası olay yerine geldi.

Haber10

Rusya Büyükelçisi’ne Ankara’da Silahlı Saldırı