SANTRAL KUNDAKLANDI!

20 Eylül 2015

SANTRAL KUNDAKLANDI!

İlçe merkezine 4 kilometre uzaklıktaki santrali basan bir grup terörist, üretimde kullanılan makineleri ateşe verdi.

Kaçan teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

AK Parti’den istifa etmesi için 3 kez tehdit edilmiş

Beton santralinin sahibi Beşir Tomris, AK Parti’den belediye meclis üyesi olduğunu belirterek, bu nedenle terör örgütü PKK’nın 3 kez mektup göndererek kendisini tehdit ettiğini söyledi.

Mektuplarda partisinden istifa etmesinin istendiğini dile getiren Tomris, şöyle konuştu:

“AK Parti’den ayrılmam için gönderilen tehdit mektuplarına boyun eğmedim. Bundan sonra da gelecek tehditlere boyun eğmeyeceğim. Kendi partileri dışında başka partide siyaset yapmamı istemiyorlar. Ben Kürdüm, bugüne kadar siyaset yaptığım ve Kürtlerin haklarını verdiğine inandığım AK Parti bünyesinde siyaset yapmaya devam edeceğim.”

“Bölgeyi Kürtlere zindan ettiler”

Terör örgütünün tehditlerle siyasete yön vermeye çalıştığına dikkati çeken Tomris, teröristlerin 7 Haziran seçimi öncesi de halkı tehdit ettiğini anımsattı.

Tomris, yaklaşan seçim öncesi tehditlerin yoğunlaştığını vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Biz Kürtler bunların tehditlerine boyun eğdikçe, onların kölesi olmaya devam edeceğiz. Seçimlerden önce herkes ‘olaylar bitsin’ diye oyunu HDP’ye verdi ama yine olan biz Kürtlere oldu. Her gün analar ağlıyor. Bölgeyi Kürtlere zindan ettiler. Demek ki bunların dediklerinin hepsi yalan. Bunların tehditlerine boyun eğmeyeceğiz.”

Sabah

Anahtar Kelimeler:
,