Sevda Kuşun Kanadında FETÖ’yü anlatacak

16 Ağustos 2016

Açıklamada görüşlerine yer verilen Uçakan, yeni oyuncu ve karakterlerle güçlendirilen dizinin yeni sezonda çok konuşulacağını ve dizide büyük sürprizlerin yer alacağını belirtti.

Yeni sezonun eylülde yayına gireceği bildirilen Uçakan, şunları kaydetti:

Sevda Kuşun Kanadında, çalkantılı bir dönemi, dönemin siyasal ve toplumsal çatışmalarının gölgesinde yaşanan tutkulu ve temiz aşkları anlatıyor. Dizi, dönemin siyasi ve kültürel aktörlerini de günümüz insanına yeniden hatırlatıyor. Dizi, çarpıcı sahnelerle ülkemizde gerçekleştirilmek istenen hain darbe kalkışmasının da köklerine iniyor ve ilk paralel devlet yapılanması çalışmalarına da büyük ölçüde ışık tutuyor.”

Uçakan, dizinin, Türkiye’nin karanlık yıllarını aydınlatmak gibi bir misyon edindiğini aktararak, darbe girişimi başta olmak üzere bugün yaşanan çoğu olayın daha iyi anlaşılacağını ve bu konuda büyük bir boşluğu dolduracağını bildirdi.

“Sevda Kuşun Kanadında” dizisinin, 1968 ve sonrası dönemde gençlik olaylarına objektif bir gözle baktığını vurgulayan Uçakan, dizinin ünlü siyaset ve kültür sanat adamlarının mücadelelerinin yanı sıra bu mücadeleye karşı tuzaklar kuran, ülkeyi kaosa sürükleyen ve onlara yataklık eden cemaat adı altında faaliyet gösteren karanlık örgütlenmeleri de anlatacağını kaydetti.

Uçakan, dizinin bu yönüyle günümüz olaylarına da ışık tutacağına işaret ederek, “Sevda Kuşun Kanadında, bu yönüyle beğeniyle izlenecek sezonun en çok konuşulan yapımı olmaya aday.” ifadesini kullandı.

SEVDA KUŞUN KANADINDA 68 KUŞAĞI’NI ANLATIYOR

İmkansız bir aşk hikayesi üzerinden ilerleyen dizi, “68 Kuşağı” olarak bilinen ve o dönemde farklı coğrafyalarda gençleri etkileyen hareketin Türkiye’deki boyutunu, dönemin egemen güçlerinin, farklı görüşlere sahip gençleri nasıl manipüle ettiğini ve bu çatışma ortamına girmek istemeyen bir grup gencin provokasyonlara karşı direnişini anlatıyor.

Dizi, Türkiye’deki gençlerin, farklı kimlikler altında birbirleriyle çatışsalar da ortak temel değerler ve kültürel zemin üzerinde buluştuklarında kardeşliklerini hatırlayıp yeni bir sevgi bağı kurabileceklerine vurgu yapıyor.

TRT 1 kanalında yayınlanan dizinin başrollerini Murat Ünalmış, Deniz Baysal, Ufuk Bayraktar, İlker Kızmaz, Bahadır Yenişehirlioğlu, Müge Boz ve Yavuz Bingöl paylaşıyor.

KAYNAK:HABER10

Anahtar Kelimeler:
, ,