Sözde Akademisyenlerden İslam Karşıtı Bildiri!

22 Ocak 2016

Sözde Akademisyenlerden İslam Karşıtı Bildiri!

Ülkede 30 yılda 40 bin kişiyi katleden terör örgütü PKK‘ya karşı başlatılan operasyonları “katil devlet” sloganı ile eleştiren sözde 1128 akademisyenin, geçmişte de benzer bildiriler yayımladıkları ortaya çıktı.

Sözde akademisyenlerin milli ve manevi değerlere karşı çıkışı sadece bu bildiri ile sınırlı değil. Daha öncede kendilerine “genç akademisyenler” adını veren bu grubun İslam dinine karşı olduklarını belirten bir bildiri hazırlayarak imzaladıkları öğrenildi.

GENÇLİĞİN DİNDAR OLMASINA KARŞILAR

Devleti terör örgütü üyelerini öldürmekle suçlayarak “katil devlet” sloganı ile imza kampanyası başlatan bu kadrolu 1128 sözde akademisyenin daha önce de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde, “Dindar gençlik yetiştireceğiz. Tinerci, ateist gençlik istemiyoruz” açıklamasına karşı bir bildiri yayımlayıp, gençliğin dindar yetişmesine karşı olduklarını ilan ettiği ortaya çıktı.

20 Şubat 2012 tarihinde yayınladıkları bildiride Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine hitaben, kendilerinin laikliğin gerekliliğine yürekten inanan “genç akademisyenler” olarak tanımladıkları bildiride, “Dindar ve muhafazakar bir gençlik yetiştirmeye dair son açıklamalarınızı son derece tehlikeli ve ürkütücü buluyoruz” ifadelerine yer veriliyor. Bildiride, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ateizmi tüm kötülüklerin anası olarak hedef göstermesine atıfta bulunularak “Yüz binlerce insanın benimsediği ateizme karşı bu söylemler kabul edilemez” ifadeleri kullanılıyor.

CHP’Lİ İHANETÇİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent’in oğlu Serkan Taşkent’in de skandal akademisyen bildirisine imza atanlar arasında yer aldığını söyledi. Serkan Taşkent’in Sakarya Üniversitesi’nde görev yaptığını ve orada bildiriye imza atan üç kişiden biri olduğunu kaydeden Üstün, Ayça Taşkent’in bununla ilgili bir açıklama yapması gerektiğini kaydetti.

SİYASALDA SKANDAL

Türkiye’yi ayağa kaldıran ve 1128 akademisyenin imza attığı ihanet bildirisi Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde sınav sorusu oldu. Uluslararası hukuk dersinin hocası Prof. Dr. Gökçen Alpkaya, söz konusu bildirinin tam metnini verdikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına da yer vererek bu olayın uluslararası hukuk bağlamında nasıl değerlendirileceğini öğrencilere sordu. Alpkaya ihanet bildirisini sınav sorusu haline getirerek üniversite yönetimine ve YÖK’e adeta meydan okudu.İhanet bildirisinin tamamının yayınlandığı sınav soru kağıdında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Sedat Peker’in tepkisine aynı paragrafta yer verilerek çirkin bir algı yönetimine başvuruldu.

Yeni Akit