TBMM eski Başkan Vekili Pakdil, Başkan Gürkan’ı ziyaret etti

18 Ağustos 2016

Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkan Vekili Nevzat Pakdil, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Pakdil, Malatya’nın kadim bir medeniyeti bünyesinde barındırdığını belirterek, tarihi mekanların olduğu Malatya Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi olduğunu aktardı. Pakdil, “Selçuklu, Osmanlı ve daha öncesinden gelen medeniyet birikimleri burada yeşeriyor. Bunun üzerine cumhuriyetimizle birlikte yeni bir medeniyeti tekrar onların üzerine koyarak inşa ediyoruz. İnşallah hep birlikte bu süreç içerisinde beraberce çalışarak, birimizi diğerimize ekleyerek, hani diyoruz ya, ‘bir olalım diri olalım, iri olalım’ diye inşallah bu güzellikleri ilçe belediyelerimiz, büyükşehir belediyemiz, valiliğimiz ve hükümetimiz hep birlikte halkımıza en güzel hizmet etme imkanını bulacağız. Bizim düsturumuz AK Parti olarak halka hizmet, hakka hizmet düsturudur. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde görev yaptığı süre içerisindeki yaptıkları hizmetler milletimizin hafızasında en güzel bir şekilde yer etmiştir. Bunu diğer bütün belediye başkanlarımız da örnek alarak sürdürüyorlar ve bu konuda da gayet başarılar” şeklinde konuştu. Pakdil, 15 Temmuz’da Fethullahçı Terör Örgütü tarafından yapılan darbe girişimi ve kalkışmaya da değinerek, “15 Temmuz sürecinde bir darbe girişimine maruz kalan ülkemiz için aziz milletimiz için, devletimiz için geçmiş olsun diyorum. Bu süre içerisinde bu işe kalkışanlar, bu ihaneti yapanlar tabii ki adaletin huzurunda hesaplarını vereceklerdir. Allah bu memleketimizi büyük bir tehlikeden korumuştur. Rabbim bir daha bizlere bu günleri göstermesin. Türk milleti bu süreç içerisinde bir aylık zamanda milli irade ve demokrasi konusunda sınavını başarı ile geçmiştir. Canı pahasına, millet iradesini korumuştur. Demokrasisini ve cumhuriyetini korumuştur, fırsatçılara imkan vermemiştir” ifadelerini kullandı.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kendileri Malatya ile ilgili, Battalgazi ile ilgili sorunları hep yakinen takip etmiş ve hep bizlere yardımcı olmuştur. Biz Battalgazi halkı adına kendisine müteşekkir olduğumuzu belirtmek istiyorum. Biraz evvel kendilerinin ifade ettiği gibi, hakikaten büyük bir medeniyetin üzerinde oturuyoruz. Bu medeniyetin bilinci ve sorumluluğu içerisinde hareket etme gerektiğine de inanıyoruz. Bir belediye başkanının sadece günü ve seçildiği dönem içinde 5 yıllık bir dönem süreci olmadığını, geçmiş bin yılların belediye başkanı nasıl olunur, gelecek yüzyılların belediye başkanı nasıl olunur. O anlayış, o felsefe ve vizyon içerisinde hareket etmemiz gerektiğinin bilinci içerisindeyiz” dedi. 15 Temmuz’da Fethullahçı Terör Örgütü tarafından yapılan darbe girişimi ve kalkışmaya değinen Gürkan, “15 Temmuz’da memleketimizin üzerine çökmeye çalışan karabulutlar, milletimizin iradesi sayesinde dağıldı. Temennimiz ve dileğimiz odur ki bir daha memleketimizde bu tür musibetlerin olmamasıdır. Milletimizin demokrasiye sahip çıkma noktasındaki kararlılığı da hakikaten millet olma şuurunun en güzel şekilde tezahür etmesinin, en güzel örneğini göstermesi noktasında da bu milletle ne kadar onur duysak, ne kadar şeref duysak azdır diyorum” diye konuştu.

Gürkan, ziyaret sonrası Pakdil’e Medeniyet Ağacı hakkında bilgiler verdi. Pakdil ise Medeniyet Ağacı’nı çok beğendiğini ifade etti.

Anahtar Kelimeler:
, , , , , , , ,