TepelerineBbomba Yağdı

09 Ekim 2015

TepelerineBbomba Yağdı

Tunceli’de başlatılan dev operasyon, Ovacık ilçesine bağlı Aslıca ve Otlubahçe köyleri arasında kalan meşe ormanlarıyla kaplı bölgede devam ediyor. İHA’ların dün sabah yaklaşık 50 kişilik terörist grubu tespit etmesi üzerine, Malatya’dan kalkan F-16 savaş uçakları bölgeyi bombaladı.

Ardından bölgeye Sikorsky helikopterlerle Jandarma Özel Harekât timleri indirildi. Teröristlerle zaman zaman çatışmalar yaşanırken, Kobra helikopterler de bazı hedefleri ateş altına aldı.

Yetkililer havadan ve karadan sürdürülen operasyonda çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi. Muş’un Varto ilçesi kırsalındaki operasyonda ise PKK’nın sözde bölge sorumlusu Abdullah Gür ile İlhami Sever adlı teröristler yaralı yakalandı. Genelkurmay Başkanlığı da Siirt’in Eruh ilçesi kırsalında bir teröristin ölü ele geçirildiğini duyurdu.

Terör örgütünün şehir yapılanmasına yönelik operasyonlar da devam ediyor.

Şanlıurfa ve Adana’daki operasyonlarda, 31 kişi gözaltına alındı.

Manisa’nın Salihli ilçesinde ise HDP ilçe teşkilatının 3 yöneticisi “terör örgütü propagandası” yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

Şırnak’ta 6, Ağrı Diyadin’de de bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Şırnak Valiliği, 21 Mart 2013 ile 17 Eylül 2015 arasında teslim olan terörist sayısının 923’e ulaştığını açıkladı.

BAŞKAN GÖREVDEN ALINDI

İçişleri Bakanlığı’nca terör örgütü PKK’nın şehir yapılanmasına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında da dün Van Edremit Belediye Başkanı Sevil Rojbin Çetin görevden uzaklaştırıldı. Çetin, 14 Ağustos’ta “özyönetim” ilan etmişti.

Sabah

Anahtar Kelimeler:
,