“Terörün kökünü kazıyıncaya kadar mücadele edeceğiz”

24 Ocak 2016

"Terörün kökünü kazıyıncaya kadar mücadele edeceğiz"

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, “Türkiye, daha da büyüyecek, daha da güçlenecek. Evet sorunlarımız var, terörle mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Terörü ülkemizden tamamıyla ortadan kaldırıncaya kadar, kökünü kazıyıncaya kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Elvan, Akdeniz İhracatçı Birlikleri binasında düzenlenen Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) projelerinin toplu açılış töreninde, Türkiye’de tarım ve kırsal kalkınma alanında 13 yılda büyük değişimler yaşandığını söyledi.

Tarım alanında verimliliğin eskiden son derece düşük olduğunu ifade eden Elvan, ülkede artık dünyada söz sahibi olan, rekabet gücüne, ihracat yeteneğine ve birçok gelişmiş ülkeyle rekabet edebilecek güce sahip firmaların olduğunu vurguladı.

Elvan, TKDK gibi kurumların öncelikli olarak insan altyapısının geliştirilmesine ağırlık verdiğini belirterek, “Anadolu’da proje üretebilen ve ürettiği bu projeye destek alabilen insanlar yetiştirme arzusundaydık. Allah’a çok şükür bunu gerçekleştirdiğimizi görüyoruz. Geçmişte ‘Proje nedir’ diye sorulduğunda onun cevabını bile veremeyecek çok sayıda arkadaşımız vardı. Ama bugün Toroslar’da yaşayan yörük kardeşlerimiz, çiftçilerimiz gibi projenin nasıl hazırlanacağını, nereye başvuracağını, ne kadarlık destek alacağını ve yapacağı yatırımla bu ülkeye nasıl katkı sağlayacağını bilen insanlara sahibiz” diye konuştu. 

“Türkiye daha da büyüyecek, güçlenecek”

Elvan, ateş çemberine benzer bir coğrafyada bulunan Türkiye’nin, buna rağmen büyümeye ve güçlenmeye devam ettiğini belirterek, “Türkiye, daha da büyüyecek, daha da güçlenecek. Evet sorunlarımız var, terörle mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Terörü ülkemizden tamamıyla ortadan kaldırıncaya kadar, kökünü kazıyıncaya kadar mücadele edeceğiz. Bu konuda son derece kararlıyız. Hiçbir şekilde taviz verilmesi söz konusu olmayacak” dedi.