Türkeş MHP’yi Bombaladı

12 Eylül 2015

Devlet menfaatleri için teklifi kabul ettim.Ülkerimiz kritik bir dönemden geçiyor.

Hükümetimin öncelikli meselesi terörün sonlandırılmasıdır. Kritik dönemde görev almamı çok önemsiyorum. İlk yurtdışı seyehatimi KKTC’ye yapacağım. Türkiye’de ilk defa uygulanan olan seçim hükümetinin teşekkürü ile ilgili olarak kamuoyunun gözden kaçırdığı detaylar hakkında açıklamalarda bulunmak istiyorum.

Kurulmuş olan 63. hükümet anayasa maddeleri gereği olarak oluşturulmuş bulunan seçim hükümetidir. Koasliyon değildir. Oluşum, toplanma anayasal sorumluluklar çerçevesindedir. Görev üstlenen bakanların birbirinin fikirlerini kabul etmesi, sevmesi, ailece görüşmesi beklenmemektedir. Partilerin fikirlerinin birbiri ile uzun ve uzlaşaı sağlama zorunluğu bulunmamaktadır.

Farklı siyasi temsilcilerinin çeşitli açıklamaları yadırgıyorum. Makamlar imtiyaz ve çıkar olarak algılayanların eleştirileri ilgi alanım içinde değildir. Makamların feragat olarak bilenler ise yüklediğim anlamları bilirler. Türkiye’nin meselelerini çözüm getirmeyip genel doğrularla yol almak mümkün değildir. Siyasi partilerin amacı iktidar olmaktır.

“BAŞBAKAN YARDIMCISI OLMAM NEDENİYLE MHP İKTİDAR OLDU”

Herkes şunu bilsin ki benim başbakan yardımcısı olmam nedeniyle partim MHP iktidar olmuştur bunu kim görmezlikten gelebilir tabiî ki iktidar olmak istemeyenler.Ben partimi iktidar yaptım. Şahsıma o yüzden bu eleştiriler yapılıyor beni bu yüzden partiden atmaya çalışıyorlar.

“SİZ KİMİN MİRASINI YİYORSUNUZ?”

Beni soyadımdan dolayı mirasyedi olmakla suçluyorlar. Bu ithamı kabul ediyorum. Miras konusu dinen helaldir, hukuken haktır. Yani bu benim meşru hakkımdır eğer miras varsa. Bunu ister yerim ister yemem bu benim bileceğim iş. Bunu söyleyenlere şunu söylemek lazım. Sizler kimin mirasını yiyorsunuz?

Bana laf edenler İki tane sarhoş 3-5 tane çakaldan ibaret siz kim oluyorsunuz?

BANA BUNU SÖYLEYENLER 2 TANE SARHOŞ İLE 3-5 TANE ÇAKAL

Gazete röportajları ve basın açıklamaları ile beni eleştiren MHP’deki 2 tane sarhoş ile 3-5 çakalın demesi ile bir şey olmaz. Ben MHP mensubuyum. Kimse beni bundan dolayı atamaz. Buna ülkücü camia karar vermelidir. Buradan Bahçeli’ye sesleniyorum. Yanaşmalar devşirmeler sözde ocakçılar benim verdiğim kararı anlayıp beni algılayamazlar. 4 Ekim’de kongrede buna delegeler karar versin.

BEN HİÇBİR ZAMAN VEKİLLİK İSTEMEDİM

2007 Seçimlerinde büyük bir ısrarla dediki Genel Başkan “Bu ayrılık yeter gel Meclis’e dedi. Hatta dosyam bile hazırdı ben sadece imza attım. 2015’de de evrağımı hazırladım ve Genel Başkanımın isteği doğrultusunda imzamı attım.

BEN MHP MENSUBUYUM BENİ KİMSE ATAMAZ

Bir sırrı paylaşacağım. Devlet bey rahmetli babamın yanında yetişmiş, vatanperver büyük liderdir. Kendisi için incitici cümle kullanmama. Başbakan yardımcılığı koltuğuna oturunca ilk işim genel başkanımı aramak olmuştur. Kendisi de şahsımı hedef almamıştır. Ancak yanında bulunan kraldan çok kralcı olan zevat bana saldırıyorlar. Devlet bey bunları analiz etmiştir. Kendisi istişarelere önem verir. Devlet beyin nezaketi hepimizin gıpta ettiği düzeydedir. Kendisine yanışmış olanlar beni partimden uzaklaştırmaya çalışıyorlar. Büyük kongreye bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız? Benim işim Devlet Bey’e akıl vermek değildir. Ama tarih beni doğrulayacaktır. Türkiye’de tüm siyasi akımlar iktidar olacak. Ben buna bir adım yaklaştım diye şahsımı yaylım ateşine tutuyorlar.

“EY BRE GAFİLLER…”

Ey bre gafiller devlet düşmanları cirit atarken namlularını bana yönetmeniz hangi terbiyeye sığar. Devlet bey size hak ettiğiniz cevabı verecektir. Ben babamın ilkelerine bağlıyım ani kararlar vermem ama kesin netice alırım. Bu görevi mutlaka başarmalıyız.

“DEVLET BEY’E SESLENİYORUM…”

Laf edenler iki sarhoş ile birkaç çakaldan ibaret. Kim ne söyledi diye baktım. İki sarhoş üç beş tane de çakal. Bunlara cevap vermeyi doğru bulmuyorum. Ülkücü camia ve Devlet Bey’e sesleniyorum. Ben MHP mensubuyum. Kimse beni bundan dolayı partimden atamaz. İlla atılmam gerekiyorsa buna bu şahsiyetler değil ülkücü camia karar vermelidir. Devlet Bey’e sesleniyorum. 4 Ekim’de olağanüstü kurultay var.

Soru-Cevap

-Hakkınızda disiplin suçu verildi? Buna ne savunma yaptınız?

Şuan savunmamı yapıyorum. Devlet Bey’den talebim kongreyi toplar bizde görüşmemizi yaparız

-Partide bir yönetim sorunu olduğunu düşünüyorsunuz? Yönetim değişikliğini partiye teklif ettiniz mi?

Şuan benim gündemimde o yok

Sabah

Anahtar Kelimeler:
, , , ,