Türkiye’ye Akılalmaz Tuzak!

26 Ağustos 2017

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekiplerinin yürüttüğü FETÖ/PDY’ye yönelik kripto subaylar çalışması sırasında gözaltına alınan bir FETÖ/PDY şüphelisinin vermiş olduğu ifade doğrultusunda teğmen Zait Zengin Trabzon‘da gözaltına alındı.

Zengin’in, İlçe Jandarma Komutanlığı’nda kullandığı bilgisayarına el konurken, evinde de arama gerçekleştirildi. Zengin’in el konulan cep telefonu da dahil tüm dijital cihazları Trabzon Siber Suçlar Şube Müdürlüğüne teslim edildi. Zengin’in sorgusuna Trabzon’da devam edileceği öğrenilirken İzmir’e gönderilmeyeceği bilgisine ulaşıldı.

FETÖ BUNU HEP YAPIYOR

Türkiye‘de kaosa neden olabilecek çok önemli olay ve suikastlerin altından sürekli FETÖ’nün yetiştirdiği emniyet müdürleri veya komutanların ihmali olduğu ortaya çıktı.

6-7 EKİM OLAYLARI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan FETÖ çatı iddianamesinde, PKK’nin 6-7 Ekim saldırılarında, emniyetin “olaylara müdahalede kasten ihmalkâr ve geç̧ davrandığına” yer verilmişti.

REYHANLI KATLİAMINA GÖZ YUMDU

MİT TIR’ları davasında tutuklanan eski Cumhuriyet Savcısı Özcan Şişman’ın, Reyhanlı saldırısı öncesi gelen ihbara rağmen MİT’i hedef göstermek için operasyon başlatmadığı ortaya çıktı.

ULUDERE KATLİAMI

Her türlü kirli olayda parmağı olan FETÖ’nün Uludere faciasında da izi çıktı. Verdiği istihbaratla 34 kişinin katliamına sebep olan eski J. Binbaşı Erten’i korumaya alan FETÖ, önce huzurevine ardından ‘Sevgi Evleri’ne müdür yapmıştı.

DİNK SUİKASTİ

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink suikastinde rol oynayan jandarma görevlilerinin yer aldığı 3. iddianamede, “cinayet öncesi, cinayetin işlenmesi sırasında ve cinayet sonrası istihbarat teknikleriyle Ogün Samast ve tüm sürecin FETÖ / PDY silahlı terör örgütünün amaçları doğrultusunda kullanmak üzere kayıt altına alındığı” tespitine yer verildi.

FETÖ GÜNEYDOĞU’DA PKK’NIN CEPHANE YIĞMASINA GÖZ YUMDU

Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, “Paralel yapı bir terör örgütüdür. Paralel emniyet müdürleri, PKK’nın şehirleri cephaneliğe çevirmesine göz yumdu” demişti.

 
KAYNAK:İHA, HABER

Anahtar Kelimeler:
, , , ,