Vatandaşlar 15 Temmuz’da başından geçenleri tarihe not düştü

29 Temmuz 2016

Vatandaşlar 15 Temmuz’da başından geçenleri tarihe not düştü

AK Parti Malatya Kadın Kolları Teşkilatı tarafından 15 Temmuz akşamı, Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) içine sızmış bir gurup Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu tarafından yapılan darbe girişimi sırasında vatandaşların başından geçenleri yazmaları için anı defteri oluşturuldu.
Malatya Valiliği önü ve Yeni Cami yanında açılan iki stantta bulunan anı defterine yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, darbe girişimi sırasında başından geçenleri anlatmak ve tarihe not düşmek için stantlar önünde uzun kuyruklar oluşturdu.
16 Temmuz’dan itibaren böyle bir uygulama başlattıklarını belirten AK Parti Malatya Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, vatandaşların ilgisinden memnun olduklarını ifade ederek, “Vatandaşlarımız 15 Temmuz darbe girişimi sırasında başından geçenleri anlatarak gelecek nesillere güzel bir miras ve destan bırakacaklar. Bu anı defterleri geleceğimize ışık tutacak, torunlarımız ve çocuklarımız ilerde bizlerin bugünlerde neler yaşadığını görecekler” diye konuştu.
Anı defterine başından geçenleri yazan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, etkinliğin tarih açısından çok önemli olduğunu dile getirerek, “Böyle bir etkinlik başlattıkları için arkadaşları kutluyorum. Çünkü tarihe böyle önemli şeyleri not düşmek lazım. 15 Temmuz sadece bizim milletimiz açısından değil dünya tarihi açısından da artık önemli bir dönüm noktasıdır. Dünyada artık darbeler konuşulduğu zaman ilk olarak 15 Temmuz’da darbenin püskürtüldüğü Türkiye’den bahsedilecek’’ diye konuştu.