Yeni Operasyon Dalgası: 28 Gözaltı Var

15 Ağustos 2015

Sabahın erken saatlerinde düğmeye basan terörle mücadele ekipleri Ankara ve Adıyaman’da terör örgütü DAEŞ’e ve PKK’nın gençlik yapılanlamalarına yönelik düzenledikleri operasyonlarda 28 kişiyi gözaltına aldı.

ANKARA’DA 500 POLİS İLE DAEŞ OPERASYONU

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, özel harekat ve narkotik polisleriyle, Ulus’ta belirlenen adreslere, yaklaşık 500 polisin katılımıyla operasyon düzenledi.

15 GÖZALTI

Sabah erken saatlerde başlayan operasyonda polis, Hacı Bayram Mahallesi’ndeki bazı evlere baskın yaptı. Operasyonda DAEŞ mensubu olduğu değerlendirilenlerin yanı sıra incelenmek üzere aralarında bazı yabancı uyrukluların da bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 11 kişinin yabancı uyruklu olduğu öğrenildi.

ADIYAMAN’DA 13 GÖZALTI

Adıyaman’da terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanmasına yönelik operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, kent merkezi ve merkeze bağlı köylerdeki birçok adrese çok sayıda polisin katılımıyla eş zamanlı operasyon düzenledi.

İl Jandarma Komutanlığının da destek verdiği operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Haber7

Anahtar Kelimeler:
, , , , ,