Zekeriya Kuzu: Ben De Kandırıldım

10 Mart 2017

20 Şubat’ta Muğla Ticaret ve Sanayi Odası salonunda başlayan Cumhurbaşkanına suikast girişimi davasında sanıkların ara savunmalarının alınması devam ediyor.

Muğla 2’nci Ağır Ceza Mahkemesinin baktığı davada Cumartesi (yarın) günü ara karar verilmesi bekleniyor.  

“BEN DE KANDIRILDIM”

Bir gün önce avukatsız kaldığını ve savunma yapmayacağını açıklayan sanık Astsubay Zekeriya Kuzu, FETÖ’cü olmadığını ara savunmasında da yineledi.

Kuzu, kendisini FETÖ’cü olarak suçlayan kişilerin mahkemede dinlenmesini talep etti.

Kaderin cilvesi olarak bunları yaşaması gerektiğini söyleyen Kuzu, “Astsubay rütbesinde hiç bir şeyde yetkisi olmayan, milliyetçi düşünceleri nedeniyle ceza almış biri olarak bugün tam tersi olarak suçlanıyorum. Zekeriya Kuzu adında hain terör örgütü yaftası yakama asılmış. Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurtarılmasına gitmediğim için suçlandım. Herkesin birbirinden kaçtığı, avukatların bile beni savunmak istemediği bir dönemde benim FETÖ üyesi olmadığımı söyleyecek kişilerin tanıklık yapmasını istemiyorum. FETÖ’den zarar gören insanlar kandırıldığını söylüyor. Operasyonla ilgili ben de kandırıldım. Huzurunuzda her zaman tahliye talebim var takdirini size bırakıyorum” dedi.

Duruşmada sanık avukatları, sanıkların mal varlığı ile banka hesaplarının üzerlerinde bulunan tedbir kararlarının kaldırılmasını talep ettiler.

Anahtar Kelimeler:
, , , ,